Specyfika chorób skóry

Wiele schorzeń skóry wymaga długotrwałego leczenia. Są też i choroby, np.: łuszczyca, której nie da się wyleczyć i to nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Łuszczycę można jedynie zaleczyć, wiedzą o tym wszyscy, zmagający się z tym schorzeniem, a jest ich ok. 5 % ogółu społeczeństwa. Wszystkie przewlekłe choroby, wymagają od Pacjenta systematyczności.

W Szczecinie, w miejscu mojego stałego zamieszkania, od początku praktyki prywatnej stosuję zasadę: druga wizyta (kontrolna) gratis ! Przy drugiej wizycie lekarz może sprawdzić, czy przypisane leki i ich dawki, były prawidłowe dla tego konkretnego przypadku, a Pacjent po tych dwóch wizytach wie, czy warto do tego lekarza przyjść na kolejną wizytę i czy warto tego lekarza polecić :  swojej rodzinie,  przyjaciołom  lub  znajomym.

Zdarza się, że Pacjent trafia do mojego Gabinetu ze schorzeniem dotyczącym innej specjalności niż dermatologia, taki przypadek nie traktuję jako płatną wizytę lekarską , ale udzielam ogólnej porady i sugeruję sposób rozwiązania problemu.